Londýn – město „singles“

Příspěvek vložil/a dne Kvě 08, 2014 kategorie Žádná Kategorie Žádné komentáře

IMGP0325Sedím v letadle do Londýna. Chystám se na seminář a ještě ani nevím, jak úžasný víkend na mne čeká.

Miluju Londýn, je to sice už 11 let, co jsem se jako mladá 22tiletá dívka vydala do tohoto velkoměsta, ale někdy mám pocit, že to bylo včera. Londýn je můj druhý domov a nedám na něj dopustit.

3 roky mého života v tomto krásném městě zanechaly tak silné dojmy, že se sem vracím alespoň jednou až dvakrát ročně a někdy mám pocit, že to v Praze zabalím a odstěhuju se do UK. Ale na druhou stranu, všude dobře, doma nejlíp a i Praha má něco do sebe. Za těch 8 let, co jsem zpět v Čechách se toho v Londýně moc nezměnilo, lidé sem přicházejí na zkušenou, někteří zůstanou, jiní zase odejdou a tak pořád dokola.

Spíš než Londýn jsem se změnila já. Jak se říká, kdo neroste, ten jako by umíral. A je to pravda. Každý člověk roste, vyvíjí se. Nebo by se o to alespoň měl snažit. Stagnace je v životě to nejhorší, nikam se neposouváte,  váš život jako by ustrnul na místě, ze kterého se nemůžete hnout dál. Selfdevelopment nebo-li osobní růst je pro mne hodně důležitý, a pokud chcete mít zdravý partnerský vztah, pak by měl být důležitý i pro vás.

V Londýně je krásně, hned bych se vrátila, je to město plné života, různých typů lidí a barev.  A pro singles je to ráj. V Praze má žena pocit, že na chlapa ani nenarazí, tedy na svobodného chlapa. V Londýně je těch svobodných haba děj. Singles – především nezadaní profesionálové sem přijíždějí za prací a užívají si krás tohoto města. Nádherné parky, kde si můžete udělat s kamarády nedělní picknik, jsou plné zeleně a neodbytných veverek, které jsou schopné vlézt vám až do tašky nebo třeba na nohu, to mluvím ze své zkušenosti. Můžete se kochat památkami a obdivovat místní muzea, která jsou zcela zadarmo, tedy většina. No a po večerech zavítat do místních barů a diskoték. Nezapomeňte se pěkně obléknout a vzít si pěkné boty. Asi vás to udiví, ale v teniskách vás do klubu nepustí, no a v některých klubech si ověří, že je vám více než 24 let. Důvod? Mladší ročníky zde moc neutratí.

Londýn je plný barev a to doslova, Londýn není jen hlavní město UK, je to celý svět na jednom místě.

Kdo z Vás se sem ještě nepodíval, vřele doporučuji. Pokud zde žijete, zjistíte, že má i stinné stránky, jako útok v roce 2004, který ve mně zanechal silné emoce, byla jsem tehdy doma, bez práce, když mi přítel zavolal a říká: pusť si televizi, nechoď ven a hlavně nejezdi nikam metrem ani autobusem. Byla jsem vystrašená k smrti a nechápala, co se děje. Ten den, když se můj tehnejší přítel vrátil domů, jsme zjistitli, že jen o jeden vlak unikl smrti. Jak krátký a nevyzpytatelný může život být. Na druhou stranu, pokud se člověk příliš bojí, nemohl by dnes dělat skoro nic a musel by sedět zavřený doma.

Pokud se chystáte do Londýna, pak se připravte na skvělé zážitky, ale také přelidněné město plné cizinců z celého světa. Což je z mého pohledu zajímavá zkušenost, seznámíte se zde se zajímavými lidmi. Nicméně jsou čtvrti, kterým bych se v nočních hodinách raději vyhla.

Happy travels!!! And have fun!

Comments are closed.

.