Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš

Příspěvek vložil/a dne Bře 17, 2014 kategorie Novinky Žádné komentáře

Je vám toto přísloví povědomé? A co je na něm pravdy? Je vůbec dobré, chtít bývalého partnera zpět?
To je určitě dobrá otázka, kterou byste si měla položit. Proč po něm tak moc toužíte, co je tím pravým důvodem, proč ho chcete zpět? Je to opravdu ten muž, který je pro vás ideální?
Podívejte se na váš dosavadní vztah a kriticky jej zhodnoťte.

Jaké otázky byste si měla položit:

  1. Máme společné zájmy?
  2. Smějeme se podobným věcem?
  3. Máme si o čem povídat?
  4. Nudili jsme se spolu nebo nám společný čas utíkal jako voda?
  5. Dokáže mě rozesmát, když je mi smutno?
  6. Podpoří mě, když je to potřeba?
  7. Pokud jsou vaše odpovědi pozitivní, pak za to určitě stojí.

Po rozchodu se člověk cítí velmi osaměle a emoce jsou tak silné, že je jen velmi těžké uvažovat logicky. Dejte si čas.

Nezbytná je také otázka, zda problémy, které jste ve vztahu měli, byly způsobeny zásadními rozdíly v pohledu na svět a na život a nebo šlo o drobná nedorozumění, která vám prostě přerostla přes hlavu a vygradovala až do chvíle, kdy to jeden z vás už nevydržel. Nezáleží na tom, kdo byl iniciátorem rozchodu. Pokud vztah stál za to a vy o to opravdu stojíte, můžete ho získat zpět. Musíte mít ale připravenou strategii, bez které se prostě neobejdete.

Jejím základem je vaše rozhodnutí, že ho chcete zpátky, že je váš vztah pro vás natolik důležitý, že uděláte “cokoli”, abyste jste ho získala zpět.

Rozchod nemusí být vždy tím nejhorším řešením. Je to čas, kdy mohou obě strany přehodnotit dosavadní vztah a začít zcela nový a mnohem lepší partnerský svazek.
Existuje nespočet párů, které se po rozchodu daly opět dohromady a jejich vztah se rozchodem dokonce utužil. Mnohem více si teď váží jeden druhého. Rozchod jim dal určitý oddechový čas k přehodnocení dosavadního vývoje a k příležitosti vybudovat nový pevnější vztah, kterého si teď oba opravdu cení.
Navíc návrat k původnímu partnerovi má i své výhody. Už jej znáte a víte, co má rád a co ne, nemusíte si na nic hrát, naopak máte velkou výhodu, protože jste si vědomi toho, co způsobilo rozchod a můžete pracovat na vylepšování vašeho partnerského vztahu a společně se s partnerem učit a růst. Navíc moc dobře víte, proč ho chcete. Rozchod vám otevřel oči a vy jste si uvědomila, že jeho hodnotový žebříček je podobný tomu vašemu a bylo by škoda vše zahodit a budovat zcela nový vztah s někým, kdo vás vůbec nezná. Navíc vám ani nemusí tak dobře vyhovovat jako váš bývalý partner.

Pokud vše začnete pomalu a nenásilně, pak se navíc vrátí původní vzrušení z nových začátků, znovu si užíváte společné procházky a romantické večeře. Oba se teď mnohem více snažíte a poznáváte jeden druhého stejně jako tomu bylo kdysi na samotném začátku. Nový vztah by měl vždy začít jako vztah zcela nový, nesnažte se navazovat na ten starý, který nefungoval. Jeho nefunkčnost byl přeci důvod k rozchodu.

Proto si myslím, že vstoupit po druhé do stené řeky, kterou již znám a vím, kterých míst se vyvarovat a která místa mě naopak příjemně osvěží, může být možná mnohem příjemnější než se pokoušet zdolávat řeku novou, která je třeba krkolomnější a jejíž zakoutí jsou pro mne velkou neznámou a tedy větším rizikem.

Rozhodnout se tedy musí každý sám!

Comments are closed.

.