Pozitivní myšlení a jeho síla

Příspěvek vložil/a dne Bře 21, 2014 kategorie Novinky Žádné komentáře

Všichni je dobře známe. Jsou to lidé, kterým se daří dobře, stále se usmívají a mají dobrou náladu, sálá z nich neuvěřitelná pozitivní energie a je velmi příjemné být v jejich přítomnosti. Jejich pozitivismus je až nakažlivý. Jak to, že se nikdy nerozčílí? Jako by vše brali tak nějak s nadhledem a nic je nemohlo rozhodit.

Většina z nás vidí sklenici poloprázdnou, ale oni jsou nadšeni ze své zpola plné sklenice. My jsme naštvaní, že zase přijdeme pozdě do práce, protože ta dnešní havárie vytvořila takovou kolonu aut, že jedeme přískokem. Oni si vesele prospěvují a poslouchají svoji oblíbenou rozhlasovou stanici a jsou nadšení, že se vyhnou dopolední poradě. Říká se jim optimisté. Je to snad nějaký zvláštní druh lidí, který dostal do vínku pozitivní náhled na svět a my ostatní máme předurčeno se neustále rozčilovat a přežívat v tomhle příšerném světě? Nebo se nejedná o štěstí a náhodu, ale nějaké ty šance máme i my ostatní?

Je to jen těžko uvěřitelné, ale mám pro Vás dobrou zprávu: opravdu je možné STÁT SE OPTIMISTOU. Nebudu vám nic zastírat, pokud jste posledních 20 let viděli vše černě a ve všem „hledali“ jen to špatné, asi to chvíli potrvá. Nicméně je v lidských silách změnit se ze zarytého pesimisty na usměvavého a milého optimistu. Ale nic není zadarmo a stejně jako s každým novým návykem, je nutné pustit se do práce a trochu se snažit.

Zkuste si zahrát na týdenního optimistu. Hledejte to dobré. Ze začátku to asi bude velký boj, ale časem se i ze zabedněného studenta stane mistr, pokud má silnou vůli a ve svém úsilí vytrvá. Proč musíme pořád ve všem vidět to špatné a kazit si tak náš již tak krátký život na této krásné barevné planetě? Buďme šťastní, že žijeme v téhle době a máme tolik možností. Vždyť jenom před pár desítkami let, naši rodiče a prarodiče nesměli téměř nic. Jejich kariéra byla předurčena, cestovat téměř nesměli a o projevu vlastního názoru ani nemluvě.

Všimli jste si, že si lidé stěžují tak nějak na všechno a tak nějak ze zvyku? Zkuste změnit svůj zvyk a hledat nové příležitosti tam, kde jiní vidí jen další důvod ke kritice a mrzutosti.

Co určitě nepřispívá k optimismu jsou každodenní televizní zprávy. Musím říci, že od doby, co je nesleduji, se cítím mnohem šťastnější a nějak mi tyto dramatické a negativní zprávy nechybí.

Všimli jste si, že se v jednotlivých ročních obdobích zprávy dosti opakují? Na jaře jsou záplavy, v létě spousta dopravních nehod, není divu, venku je krásně a na silnice vyjedou i víkendoví řidiči. V zimě zase náledí přivodí nejednu hromadnou dopravu, sem tak spadne lavina, a tak bych mohla pokračovat. No a příští rok to zase začne znova.

Upřímně, k čemu mi je vědět, že včera zabil pan A pana B? Takové sdělení jen ve mne vytvoří tolik strachu, že asi už nikdy nevyjdu ven po setmění. Navíc se mi bude zdát hrůzostrašný sen o tom, jak mě někdo s nožem v ruce honí po domě a já nemám kam utéct. Pokud má někdo rád podobné detektivky, tak ať si nějakou pustí na DVD. No a sledovat drama v hlavní roli s našimi politiky? No tak to je snad ještě horší než ta zmíněná detektivka s nožem. Proč většina lidí hledá ještě více negativismu a více důvodů k rozčilování a strachu? Zakažte si televizní zprávy a podobné rubriky a hned budete veselejší a o času navíc na něco příjemnějšího ani nemluvě.

Někdy je až neskutečné, jak se vám změní celý den, když již ráno nastartujete s dobrou náladou. A jak si jí udržíte až do večera? Neberte si vše osobně a hledejte ve všem a pokud možno i v každém to dobré. Ano, chápu, že jedete-li metrem a někdo vás nervózně osočí, že jste do něj strčili a že dnešní mládež je prostě příšerná, tak to člověku na optimismu nepřidá, ale zkuste si říct, že je to možná jen osamělý stařec, kterému včera onemocněl pes a on je nešťastný. Všichni máme své chmury a hlavně většina nervózních lidí skrývá pod tímto nevrlým chováním svůj smutek nebo strach, vyhodili je z práce, manželka jim vyhubovala kvůli nevynesenému koši, ráno se pán kopnul do palce a už srší oheň všude kolem sebe.

Důležité je, že je možné dívat se na věci z té lepší stránky a pokud pochopíte, že útočník má svých problémů nad hlavu a že ani tak nejde o vás jako o něj samotného, tolik vás pak jeho chování nenaštve. No a proč se stát optimistou? Protože optimisté žijí déle, mají meně problémů se zdravím obecně a co je nejdůležitější, tenhle život si prostě UŽÍVAJÍ s úsměvěm. A s úsměvem jde nejen všechno lépe, ale přitahuje i opačné pohlaví a to už za to přeci stojí ne???

No a pokud se nemýlím, tak jste se na tyto stránky dostali, protože máte problémy se svojí láskou. Věřte mi, že váš pozitivní přístup u vašeho protějšku určitě nezůstane bez povšimnutí.

Navíc, pokud se začnete dívat na situace a lidi z té lepší stránky, nové vnímání vašeho okolí  se rozvine v nový zvyk a jako zázrakem bude těchto pozitivních situací a pozitivně naladěných lidí kolem vás příbývat. Váš život bude ze dne na den příjemnější a šťastnější. Pozitivní vnímání světa je jako magnet, který přitahuje další pozitivní události do vašeho života.

Nevěříte mi? Tak to zkuste!

Takže krásný usměvavý den! 🙂

Comments are closed.

.