Jak ztratit muže snadno a rychle – 2.část

Příspěvek vložil/a dne Zář 01, 2015 kategorie Žádná Kategorie Žádné komentáře

Nedávno jsem psala o tom, jak přílišná péče o muže vztahu škodí. Role matky je typická pro ženy s nízkým sebevědomím, které mají potřebu o někoho pečovat. Dalo by se říci, že tato potřeba je v každé ženě, jelikož jsme předurčené k tomu, abychom se staraly o dítě. Už jako malé holčičky sekýrujeme naše hračky nebo jim radíme, co mají dělat :-).

Máte pocit, že to s ním přeci myslíte dobře a chcete pro něj to nejlepší, ale ve skutečnosti to neděláte pro něj, ale pro sebe. Máte potřebu jej opatrovávat, protože péče o něj zaplňuje vaše prázdné místo v srdci a v životě. Ženy pečovatelky většinou nemají dostatek kamarádů a koníčků, a proto veškerou svoji pozornost upínají na muže. Necítí lásku sami k sobě a tak ji chtějí cítit alespoň k někomu jinému a on je ten, na kterého ji všechnu zaměřují. V 1. části jak ztratit muže snadno a rychle jsme si také řekli, že toto chování muže odpudí. A raději uteče. Proč? Protože nepotřebuje druhou matku, on chce partnerku.

Dalším velmi častým důvodem rozchodu je žárlivost ženy. Říká se, že ten kdo žárlí, miluje. Já si to ale nemyslím. Ten, kdo žárlí, si není jistý sám sebou, má nízké sebevědomí a sebeláska je pro něj cizí slovo. V online programu Bohyně lásky učím ženy, jak v sobě probudit Bohyni, tedy ženu, která vyzařuje určitou energii, která k ní přitahuje muže jako magnet. Záměrně píši ve slově Bohyně velké B, podle českých pravidel je to špatně, ale podle těch mých je to tak naprosto v pořádku. Bohyně je žena s velkým Ž, ne ledajaká žena. Je to žena, která se miluje se vším všudy a toto její krásné sebevědomí a přirozená láska k sobě z ní dělá magnet, na muže, příležitosti, přání.

Co se tedy skrývá za žárlivostí a proč žárlíme? Pojďme si to ukázat na dvou příkladech.

Představ si situaci, ve které vystupuje Bohyně, žena, která ví, kdo je a co chce a vnímá svoji nenahraditelnost a výjimečnost. Tato Bohyně je v partnerském vztahu s panem Božským, je to úžasný muž. Jak se Bohyně, která srší sebevědomím a sebeláskou, chová vedle pana Božského? Je hrdá na to, že si vybral právě ji a je si vědoma i toho, proč si ji vybral. Ona má totiž něco, co žádná jiná žena nemá, takže pro ni není jiná žena hrozbou.

Pan Božský a Bohyně si vyjdou na párty, kde je spousta krásných žen, pan Božský se ocitá v kroužku žen, které jsou krásné, nádherné a úchvatné. Bohyně je naprosto v klidu, ví totiž, že ona je ta jediná, po které on šílí. A tak se v klidu baví s ostatními lidmi, muži i ženami a na pana Božského skoro zapomene, užívá si přítomný okamžik až do chvíle, kdy kolem svého pasu ucítí známý stisk a ucítí vůni parfému svého muže. Ten se k ní přitočí a políbí ji, protože chce, aby každý muž v této místnosti viděl, že tato Bohyně je jenom jeho. Je na ni pyšný a hrdý a i když stál před chvílí opodál obklopen spoustou krásných žen, po očku sledoval svoji vyvolenou.

A teď si představ druhou situaci. Obyčejná žena, která se nemá ráda a má pocit, že každá druhá žena je krásnější a lepší než ona. I ona má svého pana Božského. Střeží ho jako oko v hlavě. Běda, jestli se na něj někdo jenom koutkem oka podívá. Je neustále ve střehu. Pan Božský a naše obyčejná žena jdou na párty. Obyčejná žena má pocit, že jí to docela sluší, ale jakmile vstoupí do místnosti plné nádherných mladých žen, znejistí, okamžitě se začne srovnávat s ostatními: „Proč jsem si jenom nevzala ty druhé šaty, tyhle mě obepínají tak, že můj zadek vypadá jako…“ Její energie, vysílaná do okolí, je energií strachu, nedostatečnosti a nízkého sebevědomí. Jako by všem říkala: “Já nejsem hezká, já si nevěřím, každá z vás je lepší než já a vás bude chtít můj partner určitě víc než-li mne.”

Vejdou do místnosti a žena se na chvíli začne bavit se známou, kterou dlouho neviděla. Po chvíli ale znejistí: „kde je pan Božský?“ Podívá se a vidí pana Božského v hloučku krásných žen. Všechno v ní začíná vřít, stahuje se jí hrdlo, nemůže dýchat, vidí jenom ty nádherné ženy, ty co mají to, co ona nemá, krásný zadek, krásná prsa. Cítí tu neuvěřitelnou hrozbu, která je všude kolem.

Nemůže to vystát. Nastávají dvě možnosti, buď rychle odejde, aby nemusela snášet to ponížení, že se její muž baví s jinýma ženama nebo tam půjde a všem jim dá najevo, že on je jenom její. Je bez sebe, neví, co má dělat. Rozhoduje se, že tam půjde a bude se za něj rvát. Naše žena jde k tomuto hloučku a má pocit, že jí pan Božský úplně ignoruje, a tak se rozhodne z párty odejít. Doma se vrhne na postel a pláče, je jí těžko u srdce: „Proč já? Proč mě nikdo nemá rád?“…

Dál už nemusím pokračovat. Žárlivost zničila nádherný večer a rozpoutala peklo a to nejenom v ženině těle, ale také v jejím dosud pěkném vztahu. Z ženy se stává stíhačka, která neustále sleduje, kde je a co dělá její pan Božský. Nebo se z ní stává žena „oběť“, která panu Božskému neustále pláče a dožaduje se pozornosti a milujících slov.

Obojí se stává pro muže nesnesitelné a ze vztahu odchází. Žena je opuštěná, zklamaná a zase sama. Do kdy? Než se najde další muž, který ji bude milovat. Po čase se v ní ale opět probudí její nízké sebevědomí a nedostatek sebelásky, které přerostou v nesnesitelnou žárlivost na jakoukoli ženu, na kterou se její muž podívá a vztah se opět zřítí do propasti.

Tento kolotoč bude pokračovat až než si žena dokáže uvědomit, že problém není v mužích, které přitahuje, ale v ní.

A jakmile změní své vnitřní pocity nedostatečnosti na pocity Bohyně lásky, silné a okouzlující ženy, tak se začne měnit i její vnější svět. Začne přitahovat jiné muže a jiné okolnosti. Ženy pro ní již nebudou hrozbou a nebude mít snahu s nimi neustále soupeřit.

A co Ty? Jsi obyčejnou ženou nebo Bohyní? Jsi ženou, která žárlí na ostatní nebo ženou, která si je vědoma své vnitřní krásy a jedinečnosti?

Kdyby byla sebeláska tak jednoduchá, pak bych vám prostě řekla: „Zamilujte se do sebe a vše se změní.“ Bohužel takto jednoduché to není. Nemusíte ale věšet hlavu, program Bohyně lásky vám pomůže získat potřebné sebevědomí a posílit vnitřní hodnotu a tedy sebelásku. Někdy stačí méně než si myslíme, většina našich přesvědčení, která nám házejí klacky pod nohy, jsou přesvědčení, která jsme přejali v dětství a tedy ani nejsou naše. Stačí pár cvičení, která nám pomohou tato přesvědčení změnit a posílit tak naši vnitřní hodnotu.

To, jak se vidíte uvnitř, tak vás vidí vaše okolí. Proto jsou sebeláska  a sebevědomí tak přitažlivé, a proto se vyplatí pracovat více uvnitř nás, než-li na našem zevnějšku.

Co je ale ze všeho nejdůležitější je rozhodnutí. Vždy, když chcete cokoli v životě změnit, musíte se pevně rozhodnout, že uděláte cokoli, abyste dosáhli změny. Toto rozhodnutí je prvním a zásadním krokem v jakémkoli procesu změny.

Proto se rozhodni tady a teď, že změníš své vnímání sama sebe, protože od toho se pak odvíjí celý Tvůj život.

 

Comments are closed.

.